• FAŠIANGY – výroba fašiangovej masky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album FAŠIANGY – výroba fašiangovej masky.

Obdobie fašiangov (od Troch kráľov do Popolcovej stredy) patrilo k tým najveselším v roku. Fašiangy, to boli zábavy, svadby veselice a samozrejme aj fašiangové masky. Vďaka nim sa v dedine ženy i muži preobliekali do rôznych masiek. Najčastejšie to boli masky – Cigánka, Žobrák, Drotár, Stará žena, ale aj maska Medveďa, Kozy. Tie tradičné boli najmä zvieracieho charakteru a mali symbolický význam. Jednu takú masku – Starej ženy – vyrobili aj naši žiaci spolu s vyučujúcimi v žiackej dielni na hodinách techniky.

• Prosba vtáčikov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prosba vtáčikov.

Opäť je tu pekná biela zima s ňou aj mráz. V tomto období však našu pomoc potrebujú vtáky, ktoré u nás zimujú.

Žiaci našej školy pod vedením pedagogických zamestnancov zhotovili drevené kŕmidlá pre hladné vtáčiky a jedno z nich umiestnili na strom v areáli našej školy.

Dúfame, že na jar nás za našu starostlivosť odmenia svojím prekrásnym vtáčím spevom.

Koordinátor environmentálnej výchovy

• ZIMNÉ ŠPORTY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZIMNÉ ŠPORTY.

Zima je krásne ročné obdobie. Mráz nám štípe líca, kreslí kvety na okná a sneh nás volá von - zahrať sa a zašportovať. Žiaci 1. A ŠT a 2. B si nakreslili najobľúbenejšie zimné športy a potom sa vybrali na školský dvor - zmerať si sily v behu a na poriadnu guľovačku.

Mgr. Silvia Štefaníková, Mgr. Alena Compľová