• DOTÁCIA NA STRAVU OD 01. 09. 2021

Od nového školského roku 2021/2022 (od 01.09.2021) dochádza k ukončeniu plošného poskytovania dotácií na stravu pre žiakov základnej školy a deti, ktoré navštevujú posledný rok v materskej škole.

Na poskytnutie dotácie na stravu sú oprávnené deti, ktorých rodičia predložia:

1. potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc
            v hmotnej núdzi,
          2. potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac
            vo výške sumy životného minima,
          3. čestné vyhlásenie zákonných zástupcov o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa.

Ak si chce rodič uplatniť dotáciu na stravu pre dieťa
          od 01. 09. 2021, je povinný do 27. 08. 2021 predložiť zriaďovateľovi,
          OBCI LOMNIČKA, osobne
          čestné vyhlásenie o neuplatňovaní daňového bonusu na dieťa u obidvoch rodičov.

Upozorňujeme rodičov, zákonných zástupcov dieťaťa, resp. fyzickú osobu,
          v ktorej starostlivosti je dieťa, že ak by si v čase poskytovania dotácie na stravu uplatnil daňový bonus, sú povinní o uvedenom bezodkladne informovať OBEC LOMNIČKA alebo ZŠ s MŠ  LOMNIČKA s tým, že si musia byť vedomí právnych dôsledkov nepravdivého „čestného vyhlásenia".

Príloha - Čestné vyhlásenie

https:/Dotacie_strava/cestne_vyhlasenie.docx