• Zdravé zúbky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravé zúbky.

Našim predškolákom sa čoskoro začne meniť chrup, preto sa v škôlke rôznymi edukačnými hrami naučili ako sa majú o svoje zúbky dobre starať, aby im vydržali čo najdlhšie zdravé.

• Ruský samovar

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ruský samovar.

Dňa 24.11.2023 sa žiaci siedmych, ôsmych a deviatych ročníkov pod vedením Mgr. Živčákovej, Mgr. Demjanovičovej zapojili do realizácie vlastnej prezentácie na tému Ruský samovar. Vyhľadávali vhodné obrázky a informácie k danej téme. V závere sa stali dizajnérmi vo výzdobe vlastného samovaru. Potešila nás príjemná atmosféra a záujem žiakov.

• Informatická súťaž iBOBOR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Informatická súťaž iBOBOR.

Každoročne sa naša škola zapája do informatickej súťaže iBOBOR, Tento školský rok sme boli mimoriadne úspešní. Do celoslovenskej súťaže sa zapojilo 37 žiakov z druhého stupňa ZŠ a 7 z nich získalo diplomy ako úspešní riešitelia za vysoký počet získaných bodov a správne vyriešené úlohy.

V kategórii Bobrík získali diplomy títo žiaci: Alexandra Oračková – V. B, Sebastián Oračko – V. B, Tamara Oračková – V. B.

V kategórii Benjamín boli úspešní títo žiaci: Jazmína Mirgová – VI. B, Dávid Oračko – VI. B, Nikola Oračková – VI. C, Emanuel Mirga – VII. C.

Blahoželáme žiakom a teším sa z ich úspechu.

• Výtvarná súťaž : „Farebná jeseň“ – 1. stupeň ZŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výtvarná súťaž : „Farebná jeseň“ – 1. stupeň ZŠ.

V mesiaci október sa žiaci 1. stupňa zapojili do školskej výtvarnej súťaže „ Farebná jeseň“. Súťaž bola rozdelená do štyroch kategórii – prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci. Deti znázornili jeseň rôznymi technikami  - maľovaním odtláčaním, strihaním, lepením... Porota ocenila diplomami a vecnými cenami 15 najkrajších prác v daných kategóriách. Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastnením ďakujeme za spoluprácu. Poďakovanie patrí aj všetkým učiteľom, ktorí prispeli svojimi nápadmi pri tvorbe výtvarných prác.

/výsledky/:

3. Matúš Oračko /4. B/ p. uč. Gahurová
            1. Katarína Hangurbadžová /4. A/ p. uč. Borovský
          • Medzinárodný deň hudby

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň hudby.

Hudba nás rozveselí a robí život krajším. Aj my sme oslávili tento deň spevom ľudových piesní, hrou na hudobných nástrojoch, ich zhotovením a tancom. Žiaci mali z toho krásny zážitok.

Tr. uč. : I. A ST Mgr. Silvia Štefaníková, II. B Mgr. Alena Compľová

• Jesenné upratovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenné upratovanie.

V mesiacoch október a november sa žiaci našej školy pod vedením pedagogických zamestnancov podieľali na upratovaní okolia školy. Hrabali lístie, zametali chodníky i ručne zbierali odpadky, ktoré následne separovali. Dúfame, že zručnosti, ktoré žiaci získali, zúročia vo svojich domovoch.

Koordinátor environmentálnej výchovy

• Na chvoste šarkana

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Na chvoste šarkana.

Všetky deti vedia, že šarkaní chvost je veselý, farebný, pestrý. O taký chvost sa postarali žiaci 2. zmeny ŠT + VIII. B ŠT a ich vyučujúce.

Šarkan na svojom chvoste prináša mašličky, koráliky, stužky, strapce, kvietky. Tentoraz pomedzi tieto kreatívne ozdoby letí na chvoste aj pestré čítanie; množstvo písmen usporiadaných do veselých básničiek a hádaniek - ako inak - o šarkanovi. Ozdoby na šarkaní chvost boli použité z odpadových materiálov: papier, plast, textil.

Mgr. A. Hriceňáková, Mgr. K. Marinčinová

• Viac lásky, menej plastu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Viac lásky, menej plastu.

Dňa 27. októbra sa naša škola zapojila do ,,dušičkovej“ výzvy, ktorú organizovala Zelená škola pod názvom Dušičky s úctou k prírode. Úlohou bolo zhotoviť biologicky rozložiteľné vence. Výsledky losovania budú uverejnené dňa 3. novembra 2023.

Koordinátor environmentálnej výchovy

• Tvorivé dielne so starými rodičmi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorivé dielne so starými rodičmi.

Z príležitosti mesiaca október - Úcty k starším sme si do materskej školy pozvali starých rodičov, aby sa so svojimi vnúčatami zahrali a pobavili. Spoločne tvorili pozdravy, maľovali ježkov, búdky, vyrábali svietniky, lepili jabĺčka, srdiečka a kvety. Z lásky a za pomoc im deti zaspievali a zarecitovali. Všetci mali so spoločnej práce veľkú radosť. Vážime si všetkých starých rodičov, ktorí prišli do materskej školy stráviť pekný deň a potešiť svoje vnúčatá. Ďakujeme.