• 27. január – Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 27. január – Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

Tento deň je potrebné pripomínať si z úcty k obetiam i ako výstrahu zla.

Žiaci našej školy si vypočuli rozhlasovú reláciu, ktorá im pripomenula historické fakty tohto obdobia, štatistické údaje súvisiace s počtom obetí a vyzdvihla mená  i odvahu ľudí, vďaka ktorým tisíce odsúdencov na smrť prežilo....

Pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka ZŠ relácia odštartovala túto tému. Pokračovali filmom „Chlapec v pruhovanom pyžame“,  úvahami, diskusiou, prezentáciou a zamýšľaním sa nad činmi neľudskosti.

Ak by sme držali minútu ticha za každú obeť holokaustu, museli by sme byť ticho 11 rokov a 6 mesiacov.

Učitelia II. stupňa ZŠ