• Deň mlieka v školskej jedálni

•

Tak ako každý rok pri príležitosti SVETOVÉHO DŇA MLIEKA pripravujeme prezentáciu mlieka a mliečnych výrobkov spojenú s ochutnávkou v našej školskej jedálni. Opäť sme si pripomenuli dôležitosť mlieka v našom jedálničku. Deň mlieka sa u nás uskutočnil 27.5.2015. Denné menu bolo obohatené o jedlá so zvýšenou spotrebou mlieka, pre maškrtné jazýčky sme pripravili výborné nátierky, ovocné koktaily, tvarohový dezert, syry, jogurty a ďalšie mliečne dobroty.

Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

Takže na zdravie a s mliekom zvlášť!

Mgr. Denisa Zimová

vedúca ŠJ

Ostatné fotky nájdete v podpriečinku Fotogaléria :)