• Krúžková činnosť je v plnom prúde

• Od 1. októbra sa rozbehla krúžková činnosť aj na našej škole. V školskom roku 2018/2019
            sú pre žiakov pripravené nasledovné krúžky:

• 39 krúžkov v rámci projektu „ŠOV“
            • a 4 krúžky organizované školou.

Spolu sme otvorili pre žiakov 43 krúžkov, kde môžu žiaci rozvíjať svoje záujmy, športovať, rozširovať obzory poznania, relaxovať. Vo fotoalbume s názvom „krúžková činnosť“ budú postupne pribúdať fotografie z jednotlivých záujmových útvarov.

• ZDRAVIE NA TANIERI 2018

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v máji 2018 zverejnilo výzvu na podporu rozvojového projektu v oblasti zdravého životného štýlu a vyčlenilo finančné prostriedky k projektu „Zdravie na tanieri 2018“.Výzva bola zameraná na podporu zdravia, zdravého životného štýlu a prevencie obezity v školách.

Naša škola zareagovala na danú výzvu a vypracovala projekt pod názvom
            „Kvapka vody a kúzlo jedla“.

Medzi úspešnými 30 projektmi bola aj naša škola, ktorá získala od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sumu 10 000 €. Obec Lomnička sa na projekte podieľala spoluúčasťou
            1 000 €.

Účel poskytnutia dotácie

- technické a materiálne vybavenie školskej kuchynky pre žiakov 7., 8., a 9. ročníkov ZŠ a žiakov II. stupňa špeciálnych tried.

Ciele nášho projektu

-  motivácia žiakov a rodinných príslušníkov k zmene stravovacích návykov,

- skvalitnenie výchovnovzdelávacieho procesu vo vzdelávanej oblasti Človek a svet práce v predmete Technika, v rámci okruhu Ekonomika domácnosti (príprava jedál a výživa) a v predmete Pracovné vyučovanie,

- zvýšenie povedomia o zdravotných problémoch súvisiacich so zlou výživou, nadváhou a obezitou,

- zvýšenie významu správnej výživy v rámci životosprávy pre zvyšovanie kvality života,

- rozširovanie vedomosti žiakov v oblasti základných, ale aj najnovších výživových  trendov.

Škola bude žiacku kuchynku využívať aj v rámci mimoškolskej činnosti v záujmovom útvare ,,Varíme, pečieme“. V rámci krúžku si žiaci osvoja základné zručnosti prípravy zdravých, výživných, racionálnych a chutných jedál, správneho prestierania a spoločenského stolovania.

Prajeme žiakom veľa tvorivosti, osvojenie si nových manuálnych aj kulinárskych zručností.

• ,,Svetový deň úsmevu" ŠT

• Do galérie Svetový deň úsmevu ŠT boli pridané fotografie.

Dňa 5. X. 2018 sa konalo triedne podujatie ,, Svetový deň úsmevu“. Zúčastnili sa ho žiaci   IV. D, VI. A a VII. A ŠT pod vedením triednych učiteľov Mgr. O. Demjanovičovej, Mgr. V. Jeleňovej a Mgr. J. Živčákovej.

• ZDRAVIE NA TANIERI 2018
      • ,,Svetový deň úsmevu" ŠT